Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Aquapark w Oleśnicy

Aquapark w Oleśnicy

Baseny, brodzik dla dzieci, sauna - to główne atrakcje aquaparku "Atol" w Oleśnicy. Byliśmy w nim z dziećmi i wyczerpująco go opisujemy. Przedstawiamy także basen zewnętrzny - opis i zdjęcia.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 28-05-2016, 7:16 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Aquapark w Oleśnicy został otwarty w 2006 roku. Jest częścią Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego "Atol", na który składają się jeszcze m.in. otwarty basen, przystań wodna z wypożyczalnią sprzętu, korty tenisowe, lodowisko, siłownia, mini golf.

Poniżej prezentujemy poszczególne części aquaparku. Opis części zewnętrznej (otwartej) na dole artykułu.

Basen do pływania (sportowy)

Basen sportowy składa się z 6 torów, z czego dwa są przeznaczone do szybkiego pływania. Głębokość od 1,3 m do 1,8 m. Temperatura wody jest w sam raz do pływania. Basen jakich wiele, niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Basen rekreacyjny

Ciepła woda, bicze wodne, bąbelki, fontanny - to atrakcje w części aquaparku przeznaczonej na spokojny wypoczynek w wodzie. Znajduje się tu także niewielka rzeka, czyli okrąg z silnym prądem wody.

Na dużej części basenu rekreacyjnego głębokość nie przekracza 0,95 m, dzięki czemu dobrze wyrośnięte 5-6 latki sięgają nogami do dna. Nieco głębiej jest m.in. w rzece.

Tuż obok basenu rekreacyjnego został wydzielony tor do nauki pływania.

Brodzik dla dzieci

Wydzielone miejsce ze stałą głębokością 30 cm. Znajduje się tu kilka atrakcji, m.in. jeż fontanna oraz mała rzeczka (wielkości rynny), którą woda płynie do brodzika.

Woda jest bardzo ciepła, a tuż obok brodzika jest pokój dla matki z dzieckiem.

Pozostałe atrakcje

W oleśnickim aquaparku są jeszcze m.in. zjeżdżalnie, jacuzzi, saunarium, a także... plaża. To ostatnie wbrew nazwie to jednak nic ciekawego - miejsce na piętrze gdzie można leżeć na leżaku i być ogrzewanym przez wielkie lampy.

Szatnie i infrastruktura

Szatnie są wspólne dla wszystkich, nie ma podziału na męskie i damskie - trzeba korzystać z przebieralni. Nie ma też specjalnych szatni rodzinnych.

Na terenie aquaparku znajduje się jeszcze sklepik ze sprzętem pływackim, szatnia na okrycia zewnętrzne (kiedyś płatna, teraz już bezpłatna) oraz niewielka gastronomia.

Tuż pod aquaparkiem jest bezpłatny parking.

Nasza opinia (o części krytej)

Aquapark w Oleśnicy jest ładny, czysty i zadbany. Liczba atrakcji jest wystarczająca - da się popływać, pobawić czy też chwilę odpocząć. Temperatura wody jest odpowiednia, choć być może w basenie rekreacyjnym odrobinę za wysoka. Kasy, szatnie, prysznice itp. sprawnie działają.

Przyczepić się można co najwyżej do niewielkich rozmiarów obiektu, np. rzeka w basenie rekreacyjnym była mocno zatłoczona, zaś w basenie sportowym były nawet po 3-4 osoby na jednym torze (a to wszystko w dzień powszedni).

Zadowoleni mogą być za to rodzice z dziećmi. Brodzik jest sympatyczny i odpowiedni dla dzieci, ale nas przede wszystkim mile zaskoczyła głębokość basenu rekreacyjnego: 95 cm oznacza, że wyrośnięty 5-latek może już stać na dnie i utrzymać głowę nad wodą. Dzięki temu dzieci wyrastające już z brodzika mogą swobodnie bawić się w basenie rekreacyjnym. Dla porównania w aquaparku w Trzebnicy (więcej o trzebnickim aquparku) głębokość w takim basenie wynosi ok. 1,20 m.

Atrakcyjne dla rodzin są także ceny biletów.

Adres, godziny otwarcia - basen kryty

Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny ATOL
ul. Brzozowa 7, Oleśnica

Godziny otwarcia: od 6 do 22.
Sprzedaż biletów na basen do 21.

Cennik - basen kryty

Ceny biletów 90-minutowych, bez sauny:
normalny: 19 zł (soboty i niedziele: 25 zł)
ulgowy: 13 zł (18 zł)
rodzinny: 12 zł (15 zł)
Dzieci poniżej lat 3 - wstęp wolny.


Basen zewnętrzny (otwarty)

Część zewnętrzna składa się z:
* basenu sportowego (z torami do pływania) - zwyczajny basen, nie ma się co rozpisywać;
* basenu rekreacyjnego, a w nim zjeżdżalnie, bicze wodne i inne atrakcje w tym stylu;
* duży obszar brodzików z fontannami dla zupełnie małych dzieci (ok. 1-2 latka), w których nawet mogą raczkować;
* przy brodzikach znajduje się plac zabaw;
* boisko do siatkówki.

Teren jest otoczony zielenią, chociaż od trawiastej części do wody trzeba przejść m.in. przez myjki do nóg, więc odległość jest na tyle duża, że trudno mieć swoje rzeczy na oku. Miejsce to ma oczywiście wszystkie wady sztucznego kąpieliska (w porównaniu z jeziorem czy morzem): chlorowana woda, mała powierzchnia (czyli często tłok), brak piaszczystej plaży i kontaktu z naturą.

Basen zewnętrzny jest bardzo dobrze przygotowany dla zupełnie najmłodszych dzieci - takich do 2-3 lat. Są dwa rozległe brodziki z tryskającymi fontannami, dzieciaki mogą tam spokojnie chodzić, siedzieć i raczkować, więc są bardzo zadowolone - opisujemy to na podstawie doświadczeń z dzieckiem nieco starszym niż rok.
Brodzik w oleśnickim aquaparku (basen zewnętrzny)
Dużo gorzej jest z dzieciakami w wieku ok. 4 - 9 lat (myśmy "testowali" to na wyrośniętych 5- i 7-latku). Nie ma tu praktycznie dla nich wody o rozsądnej głębokości. Brodziki dla maluchów są dla nich oczywiście za małe, bo woda nie sięgnie im tam dalej niż za kolana. Z kolei w basenie rekreacyjnym, oprócz małego fragmentu przy zejściu, woda cały czas ich kryje. Dlatego nie jest możliwa swobodna zabawa dzieci w taki sposób jak nad jeziorem czy morzem w przypadku łagodnego zejścia do wody. Tutaj nie ma się co wybierać z dzieckiem bez pływaczek czy koła ratunkowego, bo będziemy je musieli cały czas trzymać na rękach. Tak czy siak trzeba cały czas przy dziecku być, nie wystarczy patrzeć z kilku metrów. Oczywiście łatwiej jest jeśli pociecha umie już pływać.
Basen rekreacyjny w części otwartej oleśnickiego aquaparku
Sytuacje ratuje zjeżdżalnia (widoczna na zdjęciu - żółta; na etykiecie od 10 lat, ale dużo młodsze dzieci z niej korzystały), z której dzieciaki bardzo chętnie zjeżdżały, ale to też odbywało się w ten sposób, że na dole oczekiwała grupka rodziców łapiąca swoje dzieci. Inne sprzęty jakoś niezbyt przypadły do gustu naszym dzieciakom, zresztą w upalny piątkowy wieczór większość z nich była prawie cały czas zajęta.

Warto jeszcze podkreślić, że plac zabaw znajduje się przy samych basenach, nie trzeba gdzieś daleko chodzić. To zaleta jeśli np. dziecko chce się na chwilę ogrzać i wyjść z wody.

Poza tym trzeba pochwalić oleśnicki aquapark jako miejsce zadbane i dobrze utrzymane: jak na tyle osób jest czysto, różnorakie sprzęty działają, całość jest ładna i sprawia dobre wrażenie.

Woda podobno może być podgrzewana i z tego co zaobserwowaliśmy, to basen zewnętrzny w Oleśnicy jest czynny wyjątkowo długo - często nawet w maju czy wrześniu.

Ceny biletów, godziny otwarcia - basen otwarty (2024)

Do wakacji:
pon-pt: 14 - 20, soboty i niedziele: 10 - 20

W wakacje:
codziennie od 10 do 20

Ceny biletów:
* poniżej 3 lat - bezpłatnie;
* ulgowy - 18 zł
* normalny - 25 zł
* po godz. 17:00 - 15 zł

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22988638