Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Aquapark w Trzebnicy

Aquapark w Trzebnicy

Jak jest w aquaparku w Trzebnicy? Byliśmy tam z dziećmi w części krytej i otwartej - oto nasze wrażenia.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 16-06-2024, 12:04 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Aquapark z zewnątrzAquapark w Trzebnicy oficjalnie nazywa się Trzebnicki Park Wodny "Zdrój". Jest to nawiązanie do uzdrowiskowej przeszłości Trzebnicy, bo też park mieści się właśnie w dawnej dzielnicy uzdrowiskowej (więcej o niej). Otwarto go w lipcu 2011 roku.

Poniżej opis części krytej, część otwartą opisujemy na dole artykułu.

Basen do pływania

Tzw. basen sportowy to zwykły basen do pływania. Byliśmy tam kilka razy i nie zdarzyło się, żeby trzeba było pływać w więcej niż 4 osoby na torze, a często było się na torze samemu.

Głębokość jest stopniowana - od 1,35 do 1,80 m

Woda jest tu najchłodniejsza, ale i tak wystarczająco ciepła - nie da się zmarznąć.

Basen rekreacyjny

Miejsce gdzie można swobodnie spędzić czas w wodzie. Znajdują się tu różne atrakcje: bicze wodne, bąbelki z miejscem do siedzenia/leżenia, jacuzzi, zamknięty okrąg z silnym prądem wody. Są one uruchamiane co pewien czas, a ponieważ chętnych jest wielu, to nie zawsze uda nam się od razu z każdej atrakcji skorzystać (np. do biczy wodnych są tylko dwa miejsca i rzadko są wolne).

Głębokość jest stała, wynosi 1,20 m (typowemu dorosłemu sięga do piersi). To raczej wada, bo dla dzieci z pierwszych klas podstawówki będzie tam za głęboko. Szkoda, że w basenie rekreacyjnym nie ma stopniowania głębokości.

Woda ciepła, jak ktoś jest marudny to może nawet powiedzieć, że odrobinę za ciepła.

Basen do nauki pływania

Położony przy basenie rekreacyjnym, z płytszą wodą niż w basenie sportowym. Służy za miejsce, w którym swobodnie można uczyć się pływać.

Są w nim dwa tory: jeden o głębokości 1,20 m, drugi zaś płytszy - 90 cm.

Brodzik dla dzieci

Miejsce dla małych dzieci. Głębokość jest zróżnicowana, maksymalnie wynosi 0,35 m - wyrośniętemu 3-latkowi woda do pasa raczej nie sięgnie. Jest tu mała zjeżdżalnia, fontanna i nosorożec z przyciskiem uruchamiającym strumień wody. Choć brodzik nie jest wielki, to nie zdarzyło się nam, żeby był tam nadmierny tłok.

Byliśmy tam z dzieciakami w wieku od 2 do 4 lat i były bardzo zadowolone. Fajną sprawą jest to, że mogą one wziąć ze sobą jakieś drobne zabawki.

Woda w brodziku jest bardzo ciepła i ogólnie jest tam bardzo ciepło (brodzik jest lekko odizolowany od reszty). Naszym zdaniem odrobinę za bardzo, bo przy przechodzeniu z dziećmi np. do basenu rekreacyjnego jest duża różnica temperatur.

Tuż przy brodziku znajduje się pokój dla matki z dzieckiem (z toaletą).

Zjeżdżalnia

Do dyspozycji gości jest także duża zjeżdżalnia - klasyczna rura. Bardzo fajna - są spore emocje, ale nie ekstremalne. W sam raz.

Nasza opinia o części krytej - podsumowanie

Trzebnicki aquapark prezentuje się bardzo ładnie, widać, że jest to obiekt nowy i nowoczesny. Na jego terenie jest czysto, a dostępna infrastruktura jest wygodna: są np. szatnie rodzinne z wygodnymi krzesełkami na kółkach dla dzieci, wygodne suszarki do włosów, mydło przy prysznicach. Atrakcyjne są również ceny biletów (patrz poniżej).

Nie trafiliśmy tam nigdy na nadmierny tłok (może odwiedzamy aquapark o nietypowych porach) i z każdej wizyty wyjeżdżaliśmy zadowoleni: jako dorośli chcący sobie popływać, jako w miarę młodzi ludzie chcący pobawić się w wodzie i wreszcie jako rodzice maluchów hasających w brodziku.

Trzebnicki aquapark nie oferuje natomiast zbyt wiele dla dzieci w wieku mniej więcej 6-7 lat i starszych. Brodzik będzie dla nich za płytki, natomiast w basenie rekreacyjnym woda wciąż będzie ich kryła (przypominamy, że jest tam ok. 1,20 - 1,30 m). Jedynie jeden tor w basenie do nauki pływania ma odpowiednią głębokość - 90 cm.


Basen zewnętrzny (otwarty)

Godziny otwarcia basenu zewnętrznego w 2024 roku:
* 15-16 czerwca od 10:00 do 19:00
* od 22 czerwca do końca wakacji o 9:30 do 19:30

Cennik basenu zewnętrznego:
poniedziałek - piątek: normalny 26 zł, ulgowy 16 zł, po 17:00 12 zł
soboty, niedziele, święta: normalny 29 zł, ulgowy 19 zł, po 17:00 15 zł
dzieci do lat 4 - 0 zł
Są zniżki na Kartę Dużej Rodziny (również na trzebnicką).

Basen zewnętrzny składa się z następujących części:
* basen sportowy z torami do pływania;
* basen rekreacyjny;
* dwie zjeżdżalnie (otwarta i rura);
* brodziki dla najmniejszych dzieci;
* duży plac zabaw.

Widok na basen zewnętrzny z oddaliWarto jeszcze raz podkreślić, że basen jest pięknie położony, tuż przy wzgórzu porośniętym lasem. To sprawia, że w niektórych miejscach można znaleźć cień, a w upalne dni jest tu odrobinę chłodniej niż np. we Wrocławiu.

Ogólnie basen zewnętrzny sprawia dobre wrażenie: jest tu czysto, wszystko jest zadbane i dobrze utrzymane. Trzeba mieć jednak świadomość ograniczeń jakie niosą ze sobą sztuczne baseny w porówaniu z naturalnymi zbiornikami wodnymi, tzn. woda jest chlorowana, zazwyczaj są one mniejsze - z czym wiąże się tłok, nie ma plaży z łagodnym dostępem do wody i bliskiego kontaktu z naturą.

Dla zupełnie najmłodszych jest w Trzebnicy brodzik, w którym maluchy mogą chodzić, raczkować czy siedzieć. Jest tu nawet mała zjeżdżalnia, zupełnie bezpieczna dla takich maluchów. Pewną wadą jest, że brodzik jest oddalony o kilkanaście metrów od innych basenów, co jest kłopotem jeśli mamy dzieci w różnym wieku. W takiej sytuacji na ratunek może przyjść basen rekreacyjny.
Widok na basen zewnętrzny
Basen rekreacyjny ma dużo różnych sprzętów, atrakcji (np. rzeka, bicze wodne, kurtyna wodna) i kilka połączonych ze sobą części. Wielką jego zaletą jest to, że w jednej z części mamy łagodne zejście do wody ze stopniowaniem głębokości. Dzięki temu nawet te najmniejsze maluchy z brodzika mogą się bawić w basenie rekreacyjnym, daje to też możliwość swobodnej zabawy w wodzie kilkulatkom (tak ok. 4-9 lat; my byliśmy tam z wyrośniętymi 5- i 7-latkami), dla których często w brodziku jest za płytko, a w basenie rekreacyjnych ich kryje (tak jest np. na części krytej w Trzebnicy albo na basenie zewnętrznym w Oleśnicy). Warto jednak takie kilkulatki wyposażyć w pływaczki lub koło ratunkowe, bo większość atrakcji jest na głębokości, na której dna nie dosięgną. Ogólnie rzecz biorąc basen rekreacyjny zrobił na nas dobre wrażenie, mimo tłoku do wielu sprzętów da się dojść, jest też miejsce na rodzinną zabawę.

Wśród dzieci, ale również dorosłych, dużym uznaniem cieszy się zjeżdżalnia (ta otwarta, bo "rura" jest dla starszych, bodaj od 8 lat). Jest wysoka, ale zupełnie bezpieczna. Wjeżdża się do płytkiej wody, więc nie trzeba dzieciaków łapać - pełna samoobsługa. Mimo tej płytkiej wody na dole ze zjeżdżalni mogą swobodnie korzystać dorośli (i to robią), a osiągana prędkość nawet dla nich jest frajdą.

Plac zabaw jest położony daleko od wody, co jest niezbyt praktyczne.


Informacje praktyczne

Trzebnicki Park Wodny "Zdrój"
ul. Leśna 5, Trzebnica

Tuż przy aquaparku znajduje się wygodny parking.

Godziny otwarcia:
dni powszednie 7:00 - 22:00
soboty, niedziele, święta: 8:00 - 22:00
basen zewnętrzny: 9:00 - 19:00

Ceny biletów na 2 godziny (bez sauny):
poniedziałek - piątek: normalny 26 zł, ulgowy 22 zł, rodzinny 22 zł.
sobota, niedziela i święta: normalny 31 zł, ulgowy 27 zł, rodzinny 27 zł.
Dzieci do 4 lat - bezpłatnie

(pełny cennik)

Tel. do informacji: 71 312 14 38

Komentarze - forum

Joanna (17-10-2012, 12:11)

Podrzepuje nr telefonuu!

Redakcja www.psur.pl (17-10-2012, 17:23)

Proszę bardzo - oto telefon do informacji: 71 312 14 38

Jola (03-11-2013, 20:23)

Czy w Lesie bukowym lub w pobliżu , czy też w dzielnicy uzdrowiskowej jest stanowisko na ognisko i czy jest baza noclegowa ?

Piotr Surowiecki (03-11-2013, 20:33)

Na pewno jest nowy Hotel Trzebnica jeśli chodzi o noclegi (www.hoteltrzebnica.pl), a z tych tańszych to jest jeszcze D.W. Zdrój (www.dwzdroj.pl), tylko on jest ok. 1 km dalej (może niecały). Natomiast jeśli chodzi o miejsce na ognisko... nie pamiętam dokładnie, ale coś mi świta, że było takie na skraju Lasu Bukowego, jak się po schodkach wchodziło na wysokości stawów. Ale nie jestem pewien. Można zadzwonić do Informacji Turystycznej: 71 312 17 87. Tylko poza sezonem to oni chyba od wtorku dopiero są pod telefonem, od 11 do 17.

Slawek (25-12-2013, 11:29)

dzis otwaty 25 grudnia ?

Piotr Surowiecki (25-12-2013, 12:31)

25 XII 2013 - nieczynny, a w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego (26 XII) - czynny od 12 do 22. Natomiast w Sylwestra (31 XII) od 7 do 15, a w Nowy Rok (1 I 2014) - od 15 do 22.

wikwei (15-06-2016, 18:14)

My polecamy basen wewnętrzny dla rodzin z małymi dziećmi, które nie korzystają jeszcze z tych wszystkich zjeżdżalni aquaparku wrocławskiego. Tanio i nawet z zachodnich dzielnic Wrocławia całkiem blisko. W niedzielę z rana notujemy kilka osób, bez problemów z parkowaniem. Dużym minusem jest tylko jeden natrysk w szatni rodzinnej w dodatku za zamkniętymi drzwiami wraz z toaletą.

Kmm (27-05-2017, 12:40)

Od ilu lat można samemu wchodzić na wewnętrzny i zewnętrzny basen?Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22965426