Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > blog > Propozycja dla rodzin na Wielki Piątek

Propozycja dla rodzin na Wielki Piątek

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 01-04-2021, 9:53 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Chcielibyśmy podzielić się ciekawym sposobem na spędzenie Wielkiego Piątku. Otóż w zeszłym roku pojechaliśmy całą rodziną do Trzebnicy, gdzie w lesie na wzgórzach jest malowniczo położona kalwaria. Przeszliśmy całą drogę krzyżową zatrzymując się przy kolejnych stacjach, by wyjaśnić dzieciom namalowaną scenę i wspólnie krótko się pomodlić.

Dzieci zachwycone, bo biegały do woli z patykami w rękach, a do tego jeszcze były zainteresowane co będzie na kolejnych stacjach. My też mogliśmy choć chwilę skupić swoje myśli na Męce Chrystusa, w wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody.
Kapliczki kalwaryjskie przy ścieżce(więcej zdjęć i informacji o kalwarii w Trzebnicy)

Zachęcamy by odnaleźć taką kalwarię również w swojej okolicy. Jest ich w Polsce mnóstwo, a są one bardzo dobrym miejscem na żywe, ciekawe i pełne ruchu przekazanie dzieciom tajemnicy Świąt Wielkanocnych.

Przykładowe kalwarie opisane na naszej stronie:
- Bardo (chodzenie po górach)
- Góra św. Anny (długi, łagodny spacer)
- Licheń (krótka, ale bardzo ciekawa Golgota)
- Jasna Góra (droga krzyżowa na wałach)

Komentarze - forumPozostałe wpisy na blogu

Zobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22903000