Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Drogi widokowe wśród Wzgórz Trzebnickich

Drogi widokowe wśród Wzgórz Trzebnickich

Przedstawiamy najbardziej malownicze drogi prowadzące przez Kocie Góry, czyli wzgórza w okolicach Trzebnicy. Można nacieszyć oczy bez wysiadania z samochodu.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 30-08-2010, 21:56 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Kocie Góry

Wzgórza Trzebnickie, zwane Kocimi Górami, to pasmo wzgórz położone równoleżnikowo ok. 20-30 km na północ od Wrocławia. Powstały w okresie, gdy Polska była skuta lodem, a ciężki lodowiec wypychał przed siebie zwały ziemi tworząc morenę czołową. Taką właśnie moreną
czołową jest Wał Trzebnicki, którego część stanowią Wzgórza Trzebnickie.

Jako że podczas zlodowacenia środkowopolskiego nie było jeszcze ekologów, którzy walczyli z globalnym ociepleniem, klimat się z czasem ocieplił, lodowiec wycofał, a nam dzisiaj pozostały malownicze wzgórza, na których pola przeplatają się z sadami owocowymi.

Samochodowa wycieczka widokowa

Proponujemy kilka tras, które naszym zdaniem oferują najładniejsze widoki. Po wszystkich przejechaliśmy samochodem (a po niektórych też rowerem), są to normalne drogi asfaltowe, więc nie trzeba mieć terenówki. Atrakcyjne okolice zachęcają, aby choć na chwilę wysiąść z auta, obejrzeć zabytki albo pospacerować, ale to już pozostawiamy inicjatywie własnej Czytelnika. W tym artykule skoncentrujemy się wyłącznie na opisie dróg widokowych.

Proponowane drogi

Proponowane przez nas drogi zaznaczyliśmy na mapce obok. Po jej powiększeniu można zobaczyć bardziej szczegółowe informacje.

Oborniki Śląskie - Trzebnica - Ludgierzowice
Trasa ta prowadzi ciągiem drogi wojewódzkiej nr 340. Najładniejsze widoki można obserwować w okolicach Trzebnicy. Przejeżdżając przez Trzebnicę warto zatrzymać się przy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej - będziemy przejeżdzali tuż obok. Droga jest dość ruchliwa, więc raczej nie polecamy jej rowerzystom.

Łozina - Głuchów Górny - Trzebnica
Boczne drogi, ale wciąż dobrej jakości, umożliwiające sprawną jazdę. Im bliżej Trzebnicy tym ładniejsze widoki. W kilku miejscach jest ładny widok na Wrocław. Długie zjazdy przed Trzebnicą stanowią nie lada gratkę dla rowerzystów; ruch samochodowy może trochę przeszkadzać, ale da się wytrzymać.

Skarszyn - Boleścin - Węgrów
Ta trasa oferuje naszym zdaniem najmniej atrakcyjne widoki, ale i tak zachęcamy do przejażdżki. Jest to wąska droga, rzadko uczęszczana. Z tego względu może być atrakcyjna dla rowerzystów.

To tylko wzgórza

Wzgórza Trzebnickie niewątpliwie przyciągają swoim urokiem, szczególnie w ciepłe słoneczne wieczory, ale trzeba też mieć świadomość, że nie są to wysokie góry z majestatycznymi wzniesieniami i głębokimi dolinami.

Zachęcamy do dzielenia się komentarzami na temat dróg widokowych w okolicach Trzebnicy.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22927261