Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Gdzie nad morze? Dąbki

Gdzie nad morze? Dąbki

Jak jest w Dąbkach koło Darłowa? Od wielu lat jeździmy tam na wakacje i dzielimy się naszą wyczerpującą opinią oraz zdjęciami.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 04-08-2020, 20:35 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Dąbki to wieś w gminie Darłowo, położona na środkowym wybrzeżu, w okolicach Koszalina. Miejsce to od dawna było zamieszkane przez ludzi, którzy utrzymywali się z łowienia ryb w pobliskim jeziorze. Dąbki bowiem leżą nie tylko nad brzegiem Morza Bałtyckiego, ale także nad brzegiem Jeziora Bukowo.
Widok na plażę z kutrami

Dąbki na stałe zamieszkuje mniej niż 300 mieszkańców. Nie jest to więc duża wieś, ale też w sezonie nie można narzekać na brak punktów noclegowych, gastronomii czy sklepów. Obok typowych domów oferujących noclegi, całkiem sporo jest tutaj dużych ośrodków wczasowych. Gusta są oczywiście różne, ale my pokusimy się o stwierdzenie, że wielkość Dąbek jest idealna na wakacje: nie ma tu przytłaczających tłumów, czujemy się jak na wsi, a jednocześnie centrum nie kończy się na jednym skrzyżowaniu i jest gdzie pochodzić.

Rodzinnie i zdrowo

Dąbki wyrobiły sobie opinię miejsca dobrego dla rodzin z dziećmi. I rzeczywiście, na chodnikach aż roi się od wózków, natomiast późnym wieczorem więcej jest tu ciszy niż nocnego życia. Do rodzinnego wypoczynku zachęca piękna przyroda: szeroka plaża, wydmowe lasy, łąki, jezioro. Nie tak dawno doczekała się ona urzędowego uznania - w 2007 roku Dąbki uzyskały status uzdrowiska. Korzystny klimat wspomaga leczenie chorób, m.in. układu oddechowego i alergii.

W ślad za statusem uzdrowiska w górę poszła tzw. opłata klimatyczna (formalnie: uzdrowiskowa). Obowiązujące tu stawki są raczej wysokie: 4 osobowa rodzina za 2-tygodniowe wakacji zapłaci ok. 200 zł dodatkowego podatku (dokładne stawki i kalkulator opłaty).

Na szczęście Dąbki nie straszą już zaniedbaną infrastrukturą i od kilku lat wyraźnie zmieniają się na lepsze. Przebudowywane są niegdyś krzywe i za wąskie chodniki, pojawia się oświetlenie ulic, przejścia dla pieszych, siłownie na powietrzu, deptaki i ścieżki dla rowerów. Od 2017 roku - po remoncie głównej drogi - da się pójść chodnikiem na spacer do pobliskiego Bobolina, są również ścieżki rowerowe. Pięknie odnowiono nabrzeże nad jeziorem Bukowo.

Niestety w 2018 roku zlikwidowano bezpłatne toalety przy plaży - od teraz trzeba zapłacić 1 zł.

W 2020 roku kąpielisko w Dąbkach otrzymało odznaczenie "Błękitna Flaga".

Atrakcje Dąbek

Główna zaleta Dąbek to piękna i czysta nadmorska przyroda, a przede wszystkim Bałtyk z szeroką i piaszczystą plażą.
Plaża w Dąbkach
Warto podkreślić, że na plaży nie ma nadmiaru komercyjnych "atrakcji" w rodzaju ogródków piwnych czy niezliczonych punktów gastronomicznych, co jest zmorą niektórych nadbałtyckich miejscowości.

Równolegle do plaży, na skraju wydmowego lasu, ciągnie się deptak, który jest świetnym miejscem na spacery. Raz przybiera on formę chodnika czy szerokiego deptaku, innym razem to ścieżka przez las, ale przez całe Dąbki da się tak przejść, a co więcej można kontynuować spacer w stronę Dąbkowic (na zachód) czy Bobolina (na wschód).

Na plaży jest przystań rybacka, jest tam kilka kutrów, można zobaczyć rybaków przy pracy i kupić ryby prosto z sieci - zwykle rano, ok. 8, ale zdarzało nam się też kupować o różnych innych porach. Najczęściej są flądry, turboty, czasem dorsze, zdarzają się pstrągi łososiowe czy belony.
Kutry na plaży

Kolejna duża atrakcja Dąbek to jezioro Bukowo. Od 2019 roku nabrzeża pięknie odnowiono: jest tu marina i wiele zacumowanych jachtów, molo z wypożyczalniami rowerów wodnych i innego sprzętu pływającego, szkółki windsurfingowe, a także niewielka piaszczysta plaża. Codziennie jest możliwość popłynięcia w wycieczkowy rejs po jeziorze gminnym statkiem "Milka" (na zdj. poniżej; płynęliśmy: sympatycznie, ale bez większych emocji). W 2020 rejsy odbywają się o godzinie 17:00.
Statek Milka przy przystani

Świetnym miejscem na spacery jest droga na mierzei pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Bukowo (na zdjęciu obok). Prowadzi do Dąbkowic - małej, turystycznej osady odległej o ok. 5 km od Dąbek (więcej o Dąbkowicach). Droga ta jest utwardzona, wygodna dla rowerów czy rodziców z wózkiem. Równolegle do niej, kilkanaście metrów w stronę morza, wiedzie ścieżka przez las.
Droga do Dąbkowic
Jeszcze przed Dąbkowicami droga przecina Kanał Szczuczy, który łączy jezioro z morzem - można przy nim zejść na plażę i warto to zrobić, bo jest to niewątpliwie duża ciekawostka przyrodnicza. Byliśmy tam wiele razy i czasem ujście kanału było przysypane, a czasem - przy większych falach - woda z morza wlewała się do kanału.
Ujście Kanału Szczuczego do morza
Miłośnicy dzikich plaż znajdą tu coś dla siebie, gdyż między Dąbkami a Dąbkowicami plaża jest piękna, szeroka i niemal zupełnie pusta. Da się nią przejść z Dąbek aż do wspomnianego kanału (po obu stronach kanału są przejścia z plaży do mostu) i dalej - do Dąbkowic.

Najbliższą większą miejscowością jest odległe o ok. 7 km Darłowo z zabytkami, portem i latarnią morską (więcej o Darłowie i jego atrakcjach). Od 2017 roku można do niego dojechać ścieżką rowerową, da się oczywiście także przejść plażą (zobacz: Plażą z Dąbek do Darłowa). Stosunkowo blisko (ok. 25 km) jest też do Koszalina, który także oferuje wiele atrakcji turystycznych (więcej o Koszalinie). Z kolei ledwie 3 km od Dąbek położone jest Bukowo Morskie, a nieco dalej Iwięcino, które szczycą się zabytkowymi, gotyckimi kościołami (więcej na ten temat).

Dąbki są siedzibą parafii, jest zatem możliwość codziennego uczestnictwa we Mszy Świętej o dogodnej dla wczasowiczów godzinie 19:00.

Zabytki?

Jedynym zabytkiem w Dąbkach jest chata rybacka z XIX wieku. Obecnie pięknie odrestaurowana stanowi naprawdę nostalgiczny widok (zdjęcie poniżej). Ściany zbudowane są w popularnej na środkowym Pomorzu technice muru pruskiego, natomiast dach wciąż jest kryty przez strzechę. Znajduje się ona przy ul. Sztormowej 4.
Zabytkowa chata rybacka w Dąbkach

Śmigłowce

Nad Dąbkami często i dość nisko przelatują helikoptery. Są to maszyny wojskowe, należące do Marynarki Wojennej. Więcej na temat tej swoistej ciekawostki (m.in. zdjęcia i wywiad z wojskowym) można przeczytać w osobnym artykule: Helikoptery nad Dąbkami.
Helikopter widziany z ziemi
Niektórzy narzekają, że helikoptery te hałasują, gdyż raz na jakiś czas zdarza się, że mają ćwiczenia i latają nisko nawet w godzinach nocnych (zobacz komentarze). Rzeczywiście, hałas jest, ale nam osobiście nigdy on nie przeszkadzał. Nigdy też nie budziły się z tego powodu nasze dzieci, mimo, że bywaliśmy w Dąbkach z kilkumiesięcznymi maluchami. To chyba kwestia indywidualnej wrażliwości, w każdym razie dla nas te śmigłowce zawsze były czymś atrakcyjnym i ciekawym, a nie kłopotem.

Z naszych obserwacji wynika, że w wakacje takie latanie do późnych godzin nocnych zdarza się przez 1-3 dni z rzędu raz na ok. 2 tygodnie.

Z dziećmi

Dąbki to dobre miejsce na urlop z dziećmi.

Główna zaleta to oczywiście nadmorska, piaszczysta plaża. Dno w morzu jest stosunkowe płytkie, więc dzieciaki mogą się tam samodzielnie bawić, aczkolwiek to po sztormach może się zmieniać (dotyczy to plaży na wschód od przystani rybackiej, na zachód nie sprawdzaliśmy).
Plaża w Dąbkach
Ciekawostką są także kutry i możliwość pokazania dzieciom rybaków przy pracy.

Następna zaleta to jezioro Bukowo. Na jeziorze kolejne atrakcje dla dzieci: mały port, statki, windsurfing, kajaki, rowery wodne, plaża (woda w jeziorze jest płytka i ciepła), a w końcu ciekawe dla najmłodszych kaczki i łabędzie.

Nie brakuje też w Dąbkach dobrych miejsc na spacer z dziećmi. Liczba komercyjnych atrakcji (np. automaty, stoiska z zabawkami) jest na odpowiednim poziomie: dzieci mają co oglądać, ale też jest trochę spokojnych miejsc.

Kościół ma podjazd dla wózków, a w środku wygodne miejsca po bokach dla rodziców z maluchami. Oczywiście na swobodę możemy liczyć w tygodniu, w wakacyjne niedziele czy nawet soboty zawsze jest tłok.

Nie do przecenienia jest też wpływ korzystnego klimatu na zdrowie i odporność dzieci.

Zaletą jest także bliskość Darłowa z ciekawym portem, rozsuwanym mostem i latarnią morską.

W Dąbkach jest zejście na plażę przystosowane do wózków: to położone najbardziej na wschód, przy ul. Letniskowej - zaznaczyliśmy je na mapce.

Rodzicom z dziećmi nie polecamy wchodzenia do saloniku "Świat prasy" przy Polo Markecie, ponieważ są tam na widoku wulgarne pisma z golizną: zawsze były nieumiejętnie zakryte, ale w lipcu 2019 roku duża część z nich była w ogóle nie zakryta. Niby jest to wysoko, ale w miejscu, gdzie ustawia się kolejka, więc dzieci z pierwszych klas podstawówki doskonale to wszystko widzą, nie mówiąc już o maluchach, które są na rękach. Dlatego odradzamy rodzicom z dziećmi wizytę w tym miejscu, zresztą i samym dorosłym takie treści szkodzą, lepiej unikać. Obsługa nie przejęła się naszymi uwagami.

Dla niektórych problemem w Dąbkach mogą być wspomniane śmigłowce wojskowe - szczegóły powyżej.
ul. Darłowska w Dąbkach[zdjęcie: Odnowione w 2017 roku chodniki i nowa ścieżka rowerowa przy głównej ulicy w Dąbkach - ul. Darłowskiej]

Informacje praktyczne

Sklepy
W 2014 otwarto w Dąbkach Polo Market (naprzeciwko kościoła, jest przy nim parking). Oprócz tego w Dąbkach jest wiele zwykłych sklepów spożywczych.
Poza tym najbliższe markety są w Darłowie:
* Biedronka - Darłowo (ul. Bohaterów Warszawskich 1-3, ul. Wojska Polskiego 47), Darłówko Zachodnie (ul. Plażowa 1)
* Lidl - Darłowo (ul. Żeromskiego 56)
* Netto - Darłowo (ul. Lutosławskiego 2)

Apteki
W Dąbkach nie ma żadnej apteki, ale są dwa punkty apteczne (ul. Morska, ul. Darłowska).

Szpital
Najbliższe szpitale znajdują się w Koszalinie i Sławnie. W Darłowie znajduje się filia szpitalu w Sławnie (Oddział Chorób Wewnętrznych oraz Poradnia Kardiologiczna).

Kościół
Szczegóły powyżej oraz w artykule "Msze nad morzem".

Bankomaty:
* ul. Darłowska 45B - Bałtycki Bank Spółdzielczy,
* przy Polo Markecie (EuroNet),
* ul. Darłowska (strona północna, nry parzyste, przy jednym ze sklepów) - bankomat Global Cash (SKOK), wyglądał na mobilny, więc może jest tylko sezonowy.

Mapa - Dąbki i okolice

Jeżdżąc przez tyle lat do Dąbek i zwiedzając szczegółowo okolice nie mogliśmy obyć się bez dokładnej mapy. Najbardziej przypadła nam do gustu mapa "Pobrzeże Koszalińskie" wydawnictwa Plan. Dużo szczegółów, odpowiednia skala 1 : 45 000, naniesione szlaki turystyczne, a także plan Dąbek i wielu okolicznych miejscowości (m.in. Darłowa, Darłówka, Mielna, centrum Koszalina). Znalazło się także miejsce na krótkie opisy miejscowości i ich atrakcji, a duży zasięg (od Gąsek przez Koszalin do Darłówka) sprawia, że przyda się, gdy będziemy chcieli odpocząć od plaży i gdzieś się ruszyć. Cena ok. 7-8 zł - zobacz.

Noclegi

Oferta noclegów w Dąbkach jest bardzo szeroka. Jest kilka dużych ośrodków wypoczynkowych, takich na starą modłę - ze stołówką, dużym terenem z boiskiem i pokojami z balkonami. Są kwatery prywatne o rozmaitym standardzie, a co za tym idzie - rozmaitych cenach. Są też domki i pola namiotowe. Można też wybierać między spokojnymi i cichymi okolicami (zwykle dalej od plaży, np. ul. Turystyczna, Wczasowa) oraz głośniejszymi miejscami w centrum (np. ul. Darłowska).

Jeśli chcemy od razu zobaczyć gotową ofertę noclegów (wolne terminy, ceny, opinie itp.) to część obiektów prezentuje ją tutaj.

Dąbki w gminie Darłowo - podsumowanie

Dąbki to raczej spokojna miejscowość. Główna zaleta to piękna przyroda, bliskość morza i jeziora, umiarkowany tłok oraz korzystny klimat, zaś najbardziej odstrasza wysoka opłata uzdrowiskowa.

Komentarze - forum

kika (04-03-2013, 12:23)

Odnosząc się do artykułu powyżej zgadzam się jeżeli chodzi o opłatę klimatyczną jest zbyt wysoka. Jesteśmy tu w sanatorium i wszystko jest fajnie,bo klimat,morze,cisza sprzyja odpoczynkowi.Ale jest problem jeżeli chodzi o wieś,jest zaniedbana co widać szczególnie teraz w okresie zimowym.

Darek Z (03-06-2014, 14:20)

1/ Czy w Dąbkach jest bankomat (jeden czy więcej)? Pytam, bo wg wykazów większych banków w Polsce bankomatów w Dąbkach chyba nie ma. 2/ I drugie pytanie: czy można w Dąbkach wypożyczyć rowery i pojeździć na jakichś ścieżkach rowerowych? W tym roku w lipcu wybieram się do Dąbek na urlop z rodziną i wdzięczny będę za bliższe informacje na te tematy. Pozdrawiam Darek Z

Piotr Surowiecki (03-06-2014, 15:54)

Bankomaty widzieliśmy co najmniej dwa: jeden stacjonarny, jakiegoś banku spółdzielczego z Darłowa, a drugi był taki czerwony (może eurocash?), wyglądał na taki raczej sezonowy. Z tego pierwszego korzystaliśmy - bez problemów. Co do rowerów to zawsze było kilka miejsc gdzie można było je wypożyczyć. Ścieżek za wiele nie ma: do Dąbkowic można się przejechać (w artykule powyżej jest link do opisu), no i trochę do Bobolina. Potem już by chyba trzeba było jechać drogą wojewódzką do Darłowa. Ale to tylko z pamięci piszę, bo nigdy się tym bardziej nie interesowaliśmy. Pozdrawiamy i życzymy udanego urlopu!

Darek Z (04-06-2014, 15:51)

Panie Piotrze, bardzo Panu dziękuję za "szybkie" informacje o bankomatach i ścieżkach rowerowych w Dąbkach. Ja również życzę Państwu udanego urlopu i wypoczynku. Pozdrawiam serdecznie Darek Z P.S. Prowadzona przez Pana strona jest bardzo interesująca i bardzo użyteczna dla turystów, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Piotr Surowiecki (06-06-2014, 16:12)

Jeden z czytelników pytał nas: "o której godzinie wracają kutry z połowów, żeby można było kupić świeżą rybkę i pokazać dzieciom jak wygląda praca rybaka?". Odpowiadamy: nawet jeśli są jakieś stałe godziny, to tylko w głowach rybaków, bo nigdzie ich nie podawali. Z naszych obserwacji wynika, że z rybami najczęściej przypływają rano, ale konkretna godzina zależy np. od pogody, są też różni rybacy. Trzeba się po prostu zakręcić na przystani i pytać konkretnych rybaków. Można też zadzwonić: przy niektórych pomieszczeniach na przystani są podane nr telefonu.

Patrycja (19-05-2015, 19:44)

Wybieram się pierwszy raz do Dąbek i zastanawiają mnie ceny na tle innych nadmorskich miejscowości. Może coś bliżej w tym temacie? Dziękuję.

Piotr Surowiecki (28-05-2015, 6:44)

@Patrycja Wydaje nam się, że w Dąbkach jest chyba odrobinę taniej, chociaż nie są to duże różnice. Tylko opłata uzdrowiskowa jest bardzo wysoka (szczególnie dla rodzin z dziećmi).

zosia (07-06-2015, 11:06)

jadę za dwa tygodnie do Dąbek z pieskiem ,czy nie ma ograniczenia z wchodzeniem na plaże.

Piotr Surowiecki (07-06-2015, 14:33)

@zosia O ile dobrze pamiętamy to przy wejściu na plażę był chyba zakaz wchodzenia z psami.

Maciej (02-07-2015, 15:16)

@Patrycja, w Dąbkach byłem już kilka razy z rodziną i co do cen to mogę potwierdzić, że jest tu około 10-20% taniej niż np. w Darłówku. Można narzekać na dziurawe chodniki, że wieś trochę zaniedbana, ale to ma właśnie swój klimat. Byłem w wielu nadmorskich miejscowościach i tylko do Dąbek przyjechałem kolejny raz. Jeżeli ktoś narzeka, że jest głośno, to co powiedzieć o Darłówku, po którym ciężko przejść w sezonie??? Miejscowość godna polecenia osobom z dziećmi, zwłaszcza lubiącymi zakupy:) Jak ktoś nie ma ochoty chodzić główną drogą, jest alternatywa, można iść na spacer deptakiem przy plaży. Uważam, że jest to miejscowość godna polecenia, cisza, spokój i ten klimat...

Joanna (08-07-2015, 20:01)

Czy w Dąbkach jest jakaś księgarnia lub miejsce gdzie można się zaopatrzyć w książki ? ( a jeśli tak to czy są jakieś wyprzedaże ?).

Agnieszka (09-07-2015, 20:49)

Czytam komentarze i mam obawy teraz...Jedziemy za pare dni do Dąbek spędzić urlop...w koncu jedziemy wypocząc bez zgielku i hałasu...chcac sie pobawic to mozna wsiasc w auto i gdzies podjechac...moze ktos napisze czy w Darłowie jest jakies fajne miejsce by sie pobawic?

dragon (10-07-2015, 21:29)

Jestem w dąbkach.niesluchajcie głupot o chałaśliwych helikopterach. Przelatują dwa trzy razy n dzien i wcale tak niechałasują. Z dziecmi naprawde jest tu co robic 10 dni.busem za kilka zl dojedziemy do darłowka...

dragon (10-07-2015, 21:31)

Jest ok.syn 6etni zadowolony.my tez.pozdrawiam

Matka (06-06-2016, 22:38)

Opłata uzdrowiskowa powala. Ulice boczne nieoświetlone. Na co czekają radni? Tak sobie myślę, że ta opłata nawet od niemowlaka to skutek tego, że Dąbki to uzdrowisko dla matek z dziećmi.

Kaja (24-06-2016, 14:20)

Ja będę tam 6 raz jadę wypocząć i to tam mam.Dziurawe chodniki mi nie przeszkadzają,te 10 dni się wytrzyma chcecie kurortów to zapraszam do Kołobrzega,Sopotu, Łeby gdzie siedzi się na plaży jeden na drugim.

brunetka z Podbeskidzia (16-07-2016, 22:52)

Ja też jadę bo jestem ciekawa jak będzie ;) Nigdy nie ma tak żeby się coś wszystkim spodobało a ja liczę na czyste powietrze , szum morza i ...święty spokój ;-)pozdrawiam i do zobaczenia w Dąbkach ........

wielkopolanka (17-07-2016, 18:05)

jadę po raz trzeci , mam przytulny pensjonacik przy nieutwardzonej dziurawej ulicy, nie zamienię tego na żaden Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Sopot.

Xxx (25-07-2016, 13:34)

Ja w tym roku wybieram sie do Dabek z dzieckiem do sanatorium Susmed czy jakos tak.Moze ktos byl i moze napisać cos wiecej??

Sabina (30-08-2016, 21:59)

Czytałam przed wyjazdem te komentarze i zastanawiałam się czy dobrze zrobiłam wybierając na urlop Dąbki. I teraz właśnie tu jesteśmy. Pogoda super, cisza,spokój,brak dzikich tłumów i kolejek. Piękna plaża.,morze,jezioro. Nam nic więcej do wypoczynku nie trzeba. Polecamy!!!

Monika (28-01-2017, 15:10)

A jak tam jest w maju?Jest w ogóle dziś zjeść??akurat tak mam urlop

ligia0 (17-02-2017, 21:44)

Piękne ścieżki spacerowe w sosnowym lesie, szeroka plaża, zapach morza pomieszany z zapachem lasu sosnowego,czyste powietrze. Tylko 8 km do Darłowa i Darłówka. Czynna restauracja, można wykupić posiłki w domach wypoczynkowych.

Monia (19-04-2017, 0:05)

Był ktoś poza sezonem?Ja jadę w maju?Gdzie dobrze zjeść?Był ktoś może w domkach Irena?

Małgorzata (10-05-2017, 18:51)

Pamiętam Dąbki z lat 70 jezdziłam na kolonie ,za parę dni wracam tam z moją 5 -letnią wnusią ,bardzo się cieszę z tych krzywych chodników i ciszy,pozdrawiam

Ii (05-06-2017, 11:44)

Jak z komarami w tym roku? Byliśmy 2015 i 2016, z roku na rok coraz gorzej, nawet na plazy nie da sie wytrzymać.

Ii (29-06-2017, 21:31)

Jak komary w tym roku? W zeszłym były nawet na plazy....

K (30-06-2017, 14:39)

Wybieramy się w połowie lipca, póki co jestem załamana pogodą. Słyszałam, że są wypożyczalnie rowerów, czy ktoś korzystał?

Monika (13-07-2017, 14:30)

My też się wybieramy :) od 25 lipca na 5 dni. Powiem szczerze,że dziurawe chodniki, brak wielkich marketów czy dyskotek, jakoś specjalnie nam nie przeszkadza. Oby tylko pogoda dopisała. W tamtym roku byliśmy w Łebie. Przez większość czasu wiało i lało. Przy takiej pogodzie siedzenie z dziećmi w zamkniętym pokoju nie jest niczym przyjemnym :)

Aneta (26-07-2017, 7:10)

Aktualnie wczasuję w Dąbkach, kwatera w Bobolinie. Od publikacji wpisu sporo się zmieniło w kwestii wspomnianych chodników. Większość ciągów komunikacyjnych w Dąbkach jest wyłożona kostką aż do Bobolina. Zainwestowano również w trasy rowerowe i oświetlenie uliczne ledowe. Jest gdzie pospacerować. Opłata klimatyczna za dziecko i osobę dorosłą na 9 dni wyniosła 28 zł. Nie ma dzikich tłumów takich jak we Władku czy Łebie. Plaża czysciutka i toalety są przy wejściach na plażę, bezpłatne, co mnie mile zaskoczyło. W przyszłym roku też tu przyjadę.

Dąbki lipiec 2017 (01-08-2017, 9:12)

Byłem, widziałem i oceniam bardzo pozytywnie :)

Betti (03-09-2017, 1:10)

Byłam i jestem zachwycona. Super! Polecam!!!

Jurek (27-01-2018, 1:19)

Ja jeżdżę od 2010 roku, jest super.Córka zachwycona nawet nie chce słyszeć żeby pojechać gdzie indziej.Przeżyłam te krzywe chodniki,ale w tym ostatnim roku było bardzo dużo ludzi.

Joanna (04-02-2018, 11:22)

Witajcie:) wybieram się z dwójką małych dzieci do Dąbek na przełomie maja i czerwca, czy orientuje się ktos jak wygląda miasteczko poza sezonem? Bedzie gdzie isc na lody czy rybkę?

Teresa (05-03-2018, 22:13)

Tak jest gdzie chodzic knajpki sa pootwierane rybki mozna kupic i zjesc lody sa na kazdym kroku Dąbki sa ładne chodniki sa porobione sciezki rwerowe sa zrobione jest super wiem bo jezdże w czerwcu i nie ma tłumów i jest duzy markiet POLO bardzo dobrze zaopatrzony .

wojo (05-04-2018, 14:44)

Teresa, byłem niedawno w Dąbkach i na każdym kroku jest kłódka.. Oprócz otwartego polo-marketu, 2-3 sklepów i poczty, wszystko pozostałe jest zamknięte. Nie natrafiłem na żadną otwartą gastronomię, a jest jej sporo. Klimatyczne drogie, w sanatorium żądają 170 złotych za parking dla samochodu, żenada na całej lini. Udało mi się postawić samochód na prywatnej posesji za 50 zł/cały turnus , polecam takie rozwiązanie. Ogólnie dąbki mi się podobają, czysto, chodniki i ulica nowe. Cuż więcej chcieć od pobytu w uzdrowisku.

Marta (17-07-2018, 13:48)

Za tydzień wybieramy się do Dąbek. Czy mogę prosić o informację - czy można swobodnie wejść na plażę z małym psem. Większość noclegów jest przyjazna zwierzętom w Dąbkach. A jak to wygląda z plażą i knajpami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pablo (26-07-2018, 12:38)

28 lipca jedziemy z rodzinią do Dąbek czy może ktoś orientuje się czy zejście na plażę na wysokości osirodka Polonez przystosowany jest dla osób jeżdzących na wózku inwalidzkim ? I czy poruszanie po miejscowości do duży problem? Będę wdzięczny za odpowiedz .

psur.pl (26-07-2018, 14:55)

Tak, przy Polonezie zejście jest dla wózków.

psur.pl (26-07-2018, 15:05)

Jeśli zaś chodzi o poruszanie się po miejscowości to trzeba by zapytać kogoś kto porusza się na wózku, bo my takich doświadczeń nie mamy. W każdym razie widać takie osoby w Dąbkach, więc pewnie jakoś się da, a okiem laika wydaje się, że pod tym kątem jest to miejscowość jak każda inna, bez szczególnych problemów.

ola (06-02-2019, 16:41)

Wybieram sie do Dabek z psem. Czy mozna go tam zabrac na plaze? Czy jest moze jakas wydzielona plaza dla psow?

psur.pl (07-02-2019, 8:18)

Nie mamy czworonoga, więc na sprawach z nimi związanych raczej się nie znamy, natomiast specjalnej plaży dla psów na pewno w Dąbkach nie było.

Bas (13-02-2019, 10:36)

Na każda plaze można wejść z psem bez ograniczeń w terminie od października do końca kwietnia :)

Ms (10-04-2019, 15:45)

A jak wyglada majówka? Chciałbym się wybrać z rodzina na pare dni

psur.pl (22-04-2019, 6:35)

@Ms W majówkę nigdy w Dąbkach nie byliśmy, ale bywaliśmy w innych miejscach nad morzem. Na pewno jest dużo mniej ludzi niż w wakacje, większość straganów itp. jest pozamykane, za to morze, las, przyroda i jezioro zawsze są piękne. Można spacerować, pojechać do Darłówka zobaczyć port itp. Raczej nie ma co liczyć na kąpiele w morzu, jeszcze będzie za zimno.

agnes (24-05-2019, 8:17)

witam jak wyglada komunikacja pubkiczna w debkach poza sezonem czy tam cos kursuje poczatkiem czerwcajade z dziecmi i nie wiem jak sie tam poruszac bez auta

psur.pl (24-05-2019, 8:29)

@agnes Po pierwsze proszę się dobrze zastanowić czy jedzie Pani do miejscowości Dąbki czy Dębki. Obie leżą nad morzem, więc łatwo się pomylić. Jeśli chodzi o Dąbki to miejscowość jest mała, chodzi się tam wszędzie piechotą, natomiast gdy chcemy gdzieś pojechać, to leży ona przy szosie z Koszalina do Darłowa, więc na pewno jakieś PKS-y czy busy tam są. Z tego co wiemy to jest tam po kika połączeń do Darłowa i Koszalina, od 1 czerwca częstotliwość ponoć się zwiększa.

Moni (25-06-2019, 8:15)

Witam, czy są w Dąbkach jakieś miejsca gdzie można spędzić miło czas przy muzyce czy potańczyć? Nie chodzi mi o dyskoteki ale o takie miejsca gdzie można posiedzieć z dziećmi... Czy 10 latek znajdzie w tej miejscowości jakieś atrakcje dla siebie? Czy warto zobaczyć bunkry w Bobolinie? Jak wygląda zwiedzanie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Janek (25-06-2019, 17:17)

Na molo przy jeziorze są potańcówki. Przy jeziorze jest dużo atrakcji rowery wodne windsurfing, wypożyczalnie skuterów, rowerów itp. Z moją córką jeźdżę tam już parę lat i nigdy się nie nudzi

Moni (25-06-2019, 19:28)

JANEK, mogę jakiś namiar :) adres email. Mam mnóstwo pytań. Jadę pierwszy raz. Będę wdzięczna jeśli zechcesz udzielić kilku wskazówek.

psur.pl (25-06-2019, 19:45)

@Moni Ze względu na ochronę danych osobowych nie zatwierdzimy niestety komentarza z adresem e-mail czy innnymi namiarami. Przykro nam, ale to nie my wymyślamy przepisy. Pozostaje pisać tutaj. Co do bunkrów w Bobolinie to tu jest info o tych na plaży: https://www.psur.pl/a.aspx?id=361 (choć to nie bunkry tak właściwie). Natomiast inne pozostałości niemieckich poligonów (Bobolin jest głównie znany z wielkiego działa Dora) są - o ile wiemy - na terenie jednostki wojskowej i nie ma tam zorganizowanego zwiedzania.

Moni (25-06-2019, 20:14)

W jakiej wysokości opłata klimatyczna? Czytam że to taki duży koszt...jakiegi rzędu?

psur.pl (25-06-2019, 21:59)

Proszę przeczytać dokładnie artykuł, jest tam wszystko na ten temat.

Dominika (26-06-2019, 10:48)

Z czystym sumieniem polecam Dąbki. Jeździłam tam jako małe dziecko i nastolatka,a teraz od 7 lat jeżdżę z mężem i dwójką dzieci. Dwa razy szukaliśmy wczasów gdzieś indziej żeby poznać też inne miejscowości, ale ceny w innych miejscowościach są dużo wyższe, tłumy i brak tak pięknej przyrody skutecznie nas zniechęciły. Dąbki mają swój niepowtarzalny urok,a nasze dzieci uwielbiają spędzać tu wakacje. Co roku wynajmujemy domek z tarasem, z którego patrzymy na dzieci bawiące się na placu zabaw. Takich ośrodków jest bardzo dużo w Dąbkach i Bobolinie. Za 2 tyg znów się tam wybieramy:)

gokjh (20-12-2020, 21:15)

jest super gosc geo vity

budrys (07-04-2021, 12:22)

Dąbki to super miejsce na wypoczynek wiosenny, czy letni. Polecam piękną plażę, spokój, urokliwe miejsca spacerowe, których zapewne nie znajdziecie w innych nadmorskich miejscowościach :)

Albin (20-05-2021, 9:44)

Dzień dobry wszystkim...patrzę i patrzę oczy przecieram, widzę odgradzają plażę siatką, jakieś dechy, podjazd...następny kawałek Polski idzie na wynajem, będzię płatne, dużo płatne, Ratusz się wzbogaci od opłat ryczałtowych, będzie klawo jak nic...turyści cała naprzód...cacy za taki wypoczynek nad prywatnym morzem...!

psur.pl (20-05-2021, 9:48)

Panie Albinie! Nie znamy sprawy, ale przypuszczamy, że pewnie coś budują - albo jakieś techniczne rzeczy, infrastrukturę albo np. jakąś gastronomię na sezon letni na plaży, więc na czas budowy ogradzają. W Polsce nie może być prywatnej plaży nad morzem.

Albin (20-05-2021, 12:05)

...tak tak, teoretycznie jednak życie pokazuje inne teorie. Nie wiem w jakiej to części plaży /to z web kamery/ jest widoczny okazały pawilon a wspomniałem siatka jest już na sporej długoście a ogrodzenie stawiane jest dalej, więc tak dla wyobrazni to coś "poważnego". Ostatnio w programie Anity Gargas autorka przedstawiła jak powstają takie tymczasowe miejsca, które zamieniają się w solidne budowle na stałe...pięknie pozdrawiam.

Marek (10-06-2021, 0:26)

Jestem już w Dąbkach chyba 10 raz. Od małego jeździłem a teraz sam z rodziną co roku spędzamy wakacje. Nie ma tłumów, plaże piękne, jest jeziorko, można pojeździć rowerem. Do szczęścia brakuje aby władze Dąbek doceniły to że turyści do nich przyjeżdżają. Nic nie robią aby drogi zrobić. Droga na plażę po krzywych ażurach wśród kurzu. Nagle wpadli ze trzeba ciągnąć wodę przez te ulice. Ale czemu to robia podczas naszego pobytu w czerwcu. Ktoś kto jest pierwszy raz już tu nie przyjedzie. Ja ze względu na przywiązanie do tego miejsca pewnie jeszcze tu zawitam. Może w końcu pojdą po rozum do głowy.

magarinka (22-07-2021, 11:55)

Byliśmy w tym roku na przełomie czerwca i lipca. Ja osobiście jeżdżę tam od 2003 roku jako dziecko. Teraz zarażam swojego partnera z synkiem tym miejscem. Jest bardzo urokliwe. Co roku starają się coś poprawić naprawić i ulepszyć. Wiadomo że nie jest to Kołobrzeg czy inna większa miejscowość. Komarów nie zaznaliśmy w miejscowości. Jedyny problem był jak chcieliśmy pójść na przesmyk. Nie dotarliśmy 0.5km nam brakło ale partner miał już całe nogi w komarach jak się zatrzymał. Na plaży nie ma komarów. Cisza i spokój. Byliśmy na nogach w Bobolinie obejrzeć "bunkry". Bardzo przyjemny spacerek. Byliśmy też busikiem w Darłowie (6zl za dorosłego, synek za darmo). Polecamy pozwiedzać zamek. Potem na nogach przeszliśmy do darłowska zachodniego gdzie wyszliśmy na latarnie. Potem spacerkiem do darłuwka wschodniego aby obejrzeć bunkry. Przede wszystkim te bunkry nas poruszyły. Bardzo ciekawa ścierzka z niesamowitymi eksponatami. Widać że to miejsce prowadzą pasjonaci. W Darłówku zachodnim można popłynąć pirackim statkiem w morze. Korzystaliśmy z tej atrakcji w zeszłym roku aby zobaczyć zachód słońca na pełnym morzu. Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci w tym roku jeździ też autobus z minionkiem który rusza z pod polo marketu i kieruje się właśnie do Darłowa. Nas to ominęło bo byliśmy za wcześnie. Kolejnymi atrakcjami dla dzieciaków jest na pewno lunapark z paroma atrakcjami jak trampoliny jakieś kolejki samochodziki itd. Następnie można wypożyczyć rowery bądź gokarty czy inne formy pojazdów jednośladowych. Jak ktoś ma więcej pytań to zapraszam na Instagrama z miłą chęcią odpowiem.

Andrzej (19-06-2022, 11:29)

Witam, wybieramy się w lipcu do Dąbek(po raz pierwszy) na wypoczynek, mam pytanie gdzie mogę zaparkować samochód na jakimś parkingu może być płatny, bo przy miejscu noclegowym brak takiej możliwości.Pozdrawiam

psur.pl (19-06-2022, 11:42)

@Andrzej Może Pan zapytać przy Centrum Sportów Wodnych - tam był parking: http://csw.gminadarlowo.pl/ O ile pamiętamy był też przy Informacji Turystycznej przy ul. Darłowskiej. Tak czy siak można też w Dąbkach znaleźć po prostu ogólnodostępne miejsca parkingowe w różnych miejscach.Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 23010451