Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > blog > Najładniej położona stacja benzynowa w Polsce?

Najładniej położona stacja benzynowa w Polsce?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 09-07-2015, 8:37 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Stacje benzynowe nie należą z pewnością do obiektów szczególnie pięknych i interesujących turystycznie, nam jednak podczas wakacyjnych wojaży spodobała się stacja Orlen w Dziwnowie, a właściwie jej niezwykłe położenie.
Stacja benzynowa nad Dziwną
Cóż w niej takiego niezwykłego? Po pierwsze jest ona położona nad rzeką Dziwną (formalnie to ponoć cieśnina morska, a nie rzeka), na takim jakby pomoście, dzięki czemu z jednej strony podjeżdżają na nią samochody, a z drugiej, od strony wody, mogą tankować statki.
Statek zacumowany przy stacji
Pomost do tankowania statków
Pomost do tankowania statków
Po drugie tankując auto ma się piękny widok na nabrzeże portowe w Dziwnowie, przy którym cumują kutry i statki wycieczkowe, a rybacy sprzedają ryby ze skrzynek. W słoneczny, letni dzień widok był naprawdę wakacyjny.
Widok na nabrzeże portowe
Nabrzeże portowe
Stacja ta położona jest przy ul. Słowackiego, która biegnie malowniczo wzdłuż rzeki Dziwnej. Jest przy niej także bulwar spacerowy, którym można dojść do nabrzeża portowego.
Stacja benzynowa w Dziwnowie
Oczywiście najlepiej zobaczyć to miejsce na własne oczy, gdyż zdjęcia są tylko namiastką prawdziwego widoku. Bo przecież szum wody, zapach rzeki czy atmosfera rodzinnego urlopu też ten widok tworzą.

Komentarze - forum

Marek (28-08-2015, 10:44)

Byłem, widziałem, naprawdę ładne miejsce, tylko jak czeka kilkanaście aut to stoją na drodze i blokują przejazd ulicą wzdłuż nabrzeża i ceny paliwa wakacyjne !Pozostałe wpisy na blogu

Zobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22933879