Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Muzeum Morskie w Darłówku

Muzeum Morskie w Darłówku

Nowe i niewielkie Muzeum Morskie znajduje się w porcie w Darłówku. Czy warto tam zajrzeć?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 13-07-2017, 6:30 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Muzeum Morskie jest próbą przedstawienia związków Darłowa z morzem. Jest to placówka młoda, która dopiero się kształtuje, jej twórcy mają nadzieję, że kolejne osoby i instytucje będą przekazywać czy wypożyczać swoje pamiątki, aby mogły być prezentowane w muzeum.

Muzeum znajduje się z Terminalu Sztuki, tuż obok nowego Terminalu Pasażerskiego. Są to okolice mostu rozsuwanego, w Darłówku Zachodnim.

Muzeum jest bardzo niewielkie, jest jedna większa sala wystawowa i mniejsze obok niej. Znajdują się tutaj mundury, medale, numizmaty, mapy, dyplomy, trochę sprzętów, lin okrętowych, a także modele statków. Nas najbardziej zaciekawiły stare zdjęcia Darłówka oraz modele statków wykonane całkowicie z... rybich ości!
Sala z wystawą, gabloty, mundury na manekinach
Naszym zdaniem w muzeum brakuje opisów do eksponatów.

Ważne zastrzeżenie: Muzeum Morskie zwiedzaliśmy ostatni raz w 2016 roku, a wiemy, że od tego czasu pojawiło się więcej eksponatów.

Z dzieckiem

Budynek jest parterowy, nie ma problemu by wjechać tam wózkiem, nie ma też tłoku. Powierzchnia jest jednak tak niewielka, że nie ma problemu by na te kilka, może kilkanaście minut wziąć malucha na ręce.

Dla dzieci jakichś dodatkowych atrakcji nie ma, mogą sobie zerknąć na modele statków, mundury czy stare zdjęcia. Muzeum jest na tyle małe, że dzieciaki nie zdążą zacząć się nudzić.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia w 2017 roku
poniedziałek - piątek: 9:00 - 19:00
sobota: 10:00 - 18:00
niedziela: 15:00 - 18:00

Ceny biletów:
normalny - 5 zł
ulgowy - 3 zł

Podsumowanie

Muzeum jest interesujące, ale na kolana nie rzuca, jest też bardzo małe. Zachęcalibyśmy do jego odwiedzin, gdyby bilety były tańsze, a tak każdy musi sam zdecydować - według swoich możliwości i zainteresowań. Nam się podobało i kibicujemy rozwojowi tej placówki.

Komentarze - forumWięcej w naszym serwisie

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 11087032