Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Droga ekspresowa S6: Szczecin - Kołobrzeg - Koszalin (mapa)

Droga ekspresowa S6: Szczecin - Kołobrzeg - Koszalin (mapa)

W 2019 i 2024 otwarto kolejne odcinki drogi ekspresowej S6, która pozwala komfortowo dojechać do wielu nadmorskich kurortów w okolicach Kołobrzegu i Mielna.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 21-06-2024, 0:10 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Droga ekspresowa S6 ma na tym odcinku po dwa pasy w każdym kierunku i jest drogą bezkolizyjną - brak skrzyżowań, przejść dla pieszych itp., a więc jest to wygoda jazdy jak na autostradzie.

Prowadzi od Szczecina (połączenie z S3) przez Nowogard, Płoty do Kołobrzegu, a potem już niedaleko nadmorskich kurortów (m.in. Ustronie Morskie, Sarbinowo, Mielno) aż do Koszalina i Sianowa - w czerwcu 2024 roku otwarto budowany od wielu lat odcinek będący obwodnicą Koszalina i Sianowa właśnie.

Poniżej dwie mapy: całej trasy oraz nowej obwodnicy Koszalina. Mapa opracowana przez nas na podstawie OpenStreetMap - licencja.

Mapa S6 Szczecin - Koszalin
Mapa S6 - obwodnica Koszalina

Tu z kolei można ją zobaczyć na mapie samochodowej (planowanie trasy itp.): zobacz.

Warto dodać, że w okolicach Koszalina S6 łączy się z nową drogą ekspresową S11 Koszalin - Bobolice (więcej informacji i mapa).

Nową trasę można wykorzystać nie tylko w czasie podróży do Mielna czy Kołobrzegu, ale też np. do Pogorzelicy czy Niechorza omijając okolice Kamienia Pomorskiego. Więcej na ten temat w naszym artykule Którędy nad morze?.

Komentarze - forum

sfjkiikj (29-01-2021, 20:24)

droga s6 ze szczecina do koszalina przez kolobrzeg uzdrowisko 13km dluzsza od starej drogi-mysl ekologiczna tysiace tirow jadacych wschod zachod 13km wiecej. droga dla niemcow czyli dla dzieci ssmanow do kolobrzegu do uzdrowiska. droga wybudowana przez ziemie orne 3 klasy. wyciete aleje lipowe jesionowe, zatrute srodowisko halasem w promieniu 5km.zadnego zjazdu od kielpina do kolobrzegu 24km.jak juz do kolobrzegu to dlaczego nie przez gryfice trzebiatow.niemcy robia sobie co chca.poprowadzenie drogi przez kolobrzeg to pomysl niemcow.smrod i halas,ale kolobrzeszczaczki sie ciesza.Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 23010020