Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > w górach

Opłata klimatyczna w górach

Opłata klimatyczna (formalnie: miejscowa bądź uzdrowiskowa) to podatek jaki muszą zapłacić turyści za każdą dobę pobytu w atrakcyjnych przyrodniczo gminach. Najczęściej wynosi ona ok. 2 zł dziennie od osoby, a pobiera ją właściciel noclegu.

Dokładne stawki opłaty klimatycznej zależą od miejscowości. Poniżej podajemy ich listę, a po kliknięciu można sprawdzić nie tylko wysokość opłaty i obowiązujące ulgi, ale też skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który obliczy dla nas całą kwotę do zapłacenia.

Oto stawki w najważniejszych górskich miejscowościach w Polsce.

Wybierz miejscowość

B

C

D

F

G

I

J

K

L

Ł

M

N

P

R

S

Ś

T

U

W

Z

Ż

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Opłatę uiszcza się przebywając w tej miejscowości dłużej niż dobę. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
 3. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 4. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2024 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 5. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21547093