Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Zakopane

Zakopane - opłata klimatyczna

Zakopane, gmina Miasto Zakopane. Pobierana jest opłata miejscowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(2,00 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Opłata jest pobierana mimo perypetii sądowych i przegranych przez miasto spraw - więcej na ten temat. W 2020 roku opłata ma pozostać bez zmian.
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 3. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2020 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 4. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Komentarze - forum

Irena (07-08-2015, 20:37)

Jaki jest sposób rozliczania opłaty miejscowej przez pensjonaty,jakie powinnam otrzymać potwierdzenie uiszczenia tej opłaty.Ja nie otrzymałam żadnego rachunku,ani paragonu.

Ania (24-04-2016, 13:51)

Aja ję zupę ;-]

JulaWeg (04-07-2017, 3:27)

Jeszcze jedno; nam turysta płaci za nocleg, tymczasem miasto pobiera opłate za dzien. Tak więc jeżeli rezerwacja jest od 1-2 to opłata wynosi (2 osoby) 8 zł. W tym samym dniu przyjeżdza następny klient i on rownież płaci za ten sam dzień tylko,że nie nam, ale miastu. Jak to skalkulować w przypadku kiedy często goście przyjeżdzają wieczór a wymeldowanie jest przed południem. Czy ktoś kompetentny może to wszystko wyjaśnić. Najgorsza sprawa ma miejsce z klientami, którzy przyjeżdżają na weekend. Mają opłacony wcześniej pobyt, ale nie podatek miejscowy. Tych musimy ścigać. Nie mówię już o całej buchalterii z tym związanej. Czy ktoś nie może coś mądrego w tej sprawie postanowić? Może jakieś kupowy wykupywane w kiosku załatywiły by sprawę. Chyba my ciężko pracujący gospodarze, płacący wygórowane podatki VAT mamy prawo domagać się ulg od Państwa a nie utrudnień.

Seneka (10-09-2017, 16:27)

Gdybym na urlopie miał biegać po urzędach, to bym takiego miejsca nie wybrał. Przepis z PRL. Należy zlikwidować.<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 13825053