Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Autostrada A1 Toruń - Włocławek otwarta! (mapa)

Autostrada A1 Toruń - Włocławek otwarta! (mapa)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 21-12-2013, 9:42 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

W nocy z piątku na sobotę (20/21 grudnia) otwarto odcinek autostrady A1 łączący Toruń z Włocławkiem.

Chodzi o 45 km autostrady pomiędzy węzłami Czerniewice a Pikutkowo. Wciąż jednak będzie brakować kilkunastu kilometrów by autostrada A1 od Gdańska łączyła się bez żadnych przerw z autostradą A2 koło Łodzi.

Kolejny węzły na nowootwartym odcinku to:
* Czerniewice k. Torunia (skrzyżowanie z drogą ekspresową S10),
* Odolion k. Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka (droga wojewódzka 266),
* Brzezie (droga wojewódzka 252),
* Pikutkowo k. Włocławka (droga krajowa nr 62).

Ciekawostką jest zmodyfikowane oznakowanie nowego odcinka autostrady, zrobione na wzór tego używanego w Niemczech. W skrócie chodzi o oznaczenie pasów ruchu na drogowskach oraz numerację węzłów i podanie odległości do nich (szczegóły na stronie GDDKiA).

Kończy się także budowa odcinka między Pikutkowem a Kowalem - te kilkanaście km to jedyne brakujące ogniwo pomiędzy Gdańskiem i Bałtykiem a autostradą A2 w okolicach Łodzi. Kierowcy mają pojechać tamtędy na wiosnę 2014 roku.

Mapa
Poniżej nasza mapka wykonana na podstawie mapy UMP. Nowy odcinek zaznaczyliśmy na niebiesko, zaś pomarańczowe przerywane kropki to brakujący odcinek między Bałtykiem a Łodzią.

Mapa nowego odcinka autostrady A1 Toruń - Włocławek

Zobacz też:
* Informacje o nowych autostradach i drogach ekspresowych w Polsce

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22085276