Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Tunel połączy Świnoujście z resztą Polski (wizualizacja)

Tunel połączy Świnoujście z resztą Polski (wizualizacja)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 15-04-2016, 17:44 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Już za kilka lat Świnoujście będzie miało stałe połączenie drogowe z resztą Polski. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła właśnie przetarg na budowę tunelu, który połączy wyspy Wolin i Uznam. Tunel ma być gotowy w 2022 roku.

Poniżej wizualizacja tunelu.Tunel zostanie wybudowany w centrum Świnoujścia, mniej więcej w tym miejscu, w którym kończy się obecnie droga krajowa nr 3 (nie mylić z DK 93 na południe od Świnoujścia). Tunel będzie miał ok. 1,5 kilometra długości, w środku będzie po jednym 3,5-metrowym pasie ruchu w każdym kierunku oraz tunel ewakuacyjny pod jezdnią, a długość całej inwestycji to ok. 3,4 km.

Obecnie do Świnoujścia można dostać się samochodem korzystając z przepraw promowych. Problemem są jednak kolejki do promów w sezonie, uzależnienie od warunków pogodowych, a także sam czas trwania przeprawy, który nigdy nie będzie tak krótki jak zwyczajny przejazd tunelem.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22114522