Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Remont drogi Dąbki - Darłowo (2016 - 2017)

Remont drogi Dąbki - Darłowo (2016 - 2017)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 24-06-2017, 15:13 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Aktualizacja z dnia 24 czerwca 2017: jak informują drogowcy (za pośrednictwem Głosu Koszalińskiego) nie ma już żadnych utrudnień dla kierowców na drodze wojewódzkiej 203 Dąbki - Bobolin - Darłowo. Prowadzone są tam już jedynie prace wykończeniowe, ale nie ma ruchu wahadłowego czy świateł, które tak mocno dały się kierowcom we znaki w 2016 roku.


--- Oryginalna treść wiadomości: ---

Rozpoczyna się remont drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku między Dąbkami a Darłowem (województwo zachodniopomorskie). W poprzednich latach wyremontowano fragment od Koszalina do Dąbek.

Remont ma się zakończyć w czerwcu 2017 roku, trwał więc będzie także w wakacje 2016. Biorąc pod uwagę, że jest to główna ulica w Dąbkach, a także że jest to jedna z najważniejszych dróg dla turystów w tym regionie (łączy Koszalin z takimi kurortami jak Dąbki, Darłówko czy Ustka), to należy spodziewać się komunikacyjnych problemów w sezonie. Zostało to jednak wzięte pod uwagę i w umowie zastrzeżono, że w lipcu i sierpniu prace w Dąbkach nie mogą odbywać się w ogóle, a na odcinku Dąbki - Darłowo ma być zapewnione bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Będąca obecnie w kiepskim stanie droga ma zostać kompletnie przebudowana. Na całym odcinku od Dąbek do Darłowa ma powstać ścieżka rowerowa. Miejmy nadzieję, że również na całej długości powstaną chodniki.

Inwestycja cieszy, bo była naprawdę bardzo potrzebna (np. chodniki i przejścia dla pieszych w okolicach Polo Market w Dąbkach).

Raport z miejsca (22 lipca 2016)

Na krótkim (ok. 8 km) odcinku między Dąbkami a Darłówkiem aż 4 razy występuje ruch wahadłowy. Nawet przy bardzo małym ruchu trzeba odstać swoje i to długo - nam przejechanie tego odcinka zajęło ok. 40 minut!

Zalecany objazd na trasie Koszalin - Darłowo to skorzystanie z drogi krajowej nr 6 przez Sianów i Karwice, a potem DK nr 37 do Darłowa.

Można też pojechać krócej, bocznymi drogami: normalnie drogą wojewódzką 203 aż do Bielkowa, a potem przez Dobiesław, Jeżyce i Porzecze do Darłowa. Jechaliśmy tamtędy, tylko ok. 5 km trasy w okolicach Dobiesława ma kiepską nawierzchnię, poza tym jedzie się bardzo wygodnie, choć to oczywiście boczna i wąska droga.

Komentarze - forum

DD (17-07-2016, 19:09)

Jak wygląda ta remontowana droga w lipcu widzę. To jeden wielki skandal!!!!!! Droga praktycznie nieprzejezdna, rozkopana z czterema wahadłami. Jak można tak rozwaloną drogę dopuścić do ruchu??? Czy zarządca tej drogi ma pojęcie o remoncie dróg?? Czy nikt nie zauważył że jest środek sezonu?

Turysta (28-07-2016, 23:41)

Na ta chwile przejazd z dabek do darlowka to miedzy 30 - 50 min ( zalezy jak sie trafi zielone swiatlo) A przy weekendzie to nawet 1.5 h jesli duzo samochodow stoi w korku bo wiekszosc gasi samochod na czerwonym i zanim odpala silniki to przejedzie max 15- 20 samochodow a Ty nadal stoisz... Dokladnie jak wyzej napisane przez Jezyce bez problemu sie jedzie czasem trzeba zwolnic i zjechac na pobocze bo waska droga. Ale zrobisz 15 km wiecej ale jedziesz bez problemu 20-30 min.

Mariusz (09-08-2016, 8:52)

nieświadomy tego remontu jechałem tamtędy wczoraj. 2 odcinki ruchu wahadłowego nadają się do testowania łazików kosmicznych a nie przejazdu aut! Mimo iż miałem zielone światło z 5 minut jechały auta z przeciwka, ale jadąc samemu też osiągałem 10km/h coby nie rozwalić zawieszenia.

Adam (23-08-2016, 21:59)

Trzeba przyjąć, że ruch wahadłowy odbywa się na zasadzie 10min w jedną i 10min w drugą stronę (ale łatwo trafić na "zieloną falę"). Przejazd z Dąbek do Darłowa i potem powrót zajęły mi po około 30 minut. Z tą złą nawierzchnią nie przesadzałbym. Jedynie na wysokości Żukowa (2 wahadło od strony Darłowa) jedzie się po zerwanym asfalcie.

www.psur.pl (23-08-2016, 22:43)

@Adam Jeszcze niedawno na wszystkich wahadłach była zerwana nawierzchnia, stąd te komentarze. Teraz już na niektórych odcinkach jedzie się po nowej. Jak się jechało po zerwanej to też czasy przejazdu były dłuższe, bo to była naprawdę terenowa trasa.

Dag (04-06-2017, 12:47)

Witam, czy remont drogi już się zakończył, głównie interesuje mnie ścieżka rowerowa?

psur.pl (04-06-2017, 13:16)

Remont wciąż trwa, z map wynika, że korki cały czas się tam tworzą, więc pewnie ścieżki rowerowe nie są jeszcze w 100% gotowe. Tylko tyle możemy napisać, nie wiemy dokładnie jaka część ścieżek jest już gotowa.Najnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22087239