Propozycje wycieczek na gorszą pogodę: chłód, deszcz, a nawet śnieg i mróz. Albo są to atrakcje pod dachem albo takie, które sami zwiedzaliśmy na mrozie i śniegu (czyli zwykle niezbyt długie przejścia po dworze i możliwość ogrzania się w jakimś wnętrzu). Region: dolnośląskie.
Wyświetlono jedynie artykuły dotyczące wycieczek z dziećmi - pokaż wszystkie.
Jak jest w aquaparku w Trzebnicy? Byliśmy tam z dziećmi w części krytej i otwartej - oto nasze wrażenia.
(zobacz całość + komentarze: 8)
Zabytki i ładne widoki - kompletny plan wycieczki do Trzebnicy z ciekawostkami. Plus atrakcje dla dzieci.
(zobacz całość)
O zwiedzaniu Panoramy, ale też o pewnej atrakcji która tam jest, a którą łatwo przeoczyć.
(zobacz całość + komentarze: 1)
Nie da się poznać miasta bez poznania jego historii. Muzeum Historii Wrocławia przy ul. Kazimierza Wielkiego pozwoli nam nadrobić braki szybko i w atrakcyjny sposób.
(zobacz całość)
Uzbrojony pruski żołnierz z początku XIX wieku oprowadza turystów po malowniczo położonej Twierdzy w Srebrnej Górze.
(zobacz całość + komentarze: 2)
ZOO we Wrocławiu to znana atrakcja turystyczna, ale okazuje się, że jest to również dobra propozycja na zimny lub deszczowy dzień.
(zobacz całość)
Propozycja ciekawej trasy pieszej - 10 km marszu. Zdobędziemy m.in. Wielką Sowę, ale też mniej znane miejsca.
(zobacz całość)
Pięknie odnowiona dzielnica uzdrowiskowa w Trzebnicy (m.in. stawy, place zabaw) sąsiaduje z położonym na wzgórzach Lasem Bukowym, który dodatkowo kryje w sobie kalwaryjskie kapliczki. To świetne miejsce na rodzinny spacer.
(zobacz całość + komentarze: 3)
Ten duży zamek pamięta jeszcze czasy Piastów Śląskich, a od jakiegoś czasu powoli odzyskuje swój blask i walczy o przynależne mu miejsce na mapie atrakcji Dolnego Śląska.
(zobacz całość)
Niewielkie Muzeum Bitwy pod Legnicą oraz barokowy kościół z pięknym wnętrzem położone są tuż przy autostradzie A4, mogą być zatem interesującą przerwą w podróży.
(zobacz całość)
Niezwykłe "schodowe" sanktuarium z relikwiami leży zapomniane tuż przy granicach Wrocławia.
(zobacz całość)
Ciekawie, pomysłowo i szczegółowo - tak opisano najnowszą historię Wrocławia w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej.
(zobacz całość)
Kolejkowo na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu to nie tylko jeżdżące pociągi, ale i mnóstwo historii wplecionych w przedstawiony na makiecie świat.
(zobacz całość)
Tajemnicze korytarze i sztolnie z okresu II wojny światowej, których przeznaczenia do dzisiaj nie odkryto. Byliśmy tam zimą i z dziećmi.
(zobacz całość)
W Trzebnicy warto zwiedzić nie tylko Bazylikę i Las Bukowy - ścisłe centrum też ma swoje atrakcje turystyczne.
(zobacz całość)
Baseny, brodzik dla dzieci, sauna - to główne atrakcje aquaparku "Atol" w Oleśnicy. Byliśmy w nim z dziećmi i wyczerpująco go opisujemy. Przedstawiamy także basen zewnętrzny - opis i zdjęcia.
(zobacz całość)
Najwięcej atrakcji, ale też wysokie ceny biletów w porównaniu z okolicznymi aquaparkami. Czy warto odwiedzić największą wrocławską pływalnię?
(zobacz całość)
Lubiąż słynie z ogromnego klasztoru cystersów. Zwiedzimy nie tylko ten interesujący obiekt, ale także rezerwat "Odrzyska" obejmujący starorzecze Odry.
(zobacz całość)
Skromne muzeum zapoznaje zwiedzających z przyrodą masywu Ślęży, a także z przedchrześcijańskimi kultami w tych okolicach. Może być dobrym uzupełnieniem wycieczki na górę.
(zobacz całość)
"Żabciu, ja się zajme garami, a ty se kimnij" - taki mniej więcej wydźwięk miało pierwsze zdanie zapisane w języku polskim. Nie zapisano go na dworze królewskim, żadnym z tych książęcych, lecz właśnie w Henrykowie, gdzie mnisi pracowali w polu i przez wiele miesięcy jedli jeden posiłek dziennie.
(zobacz całość)
Ruchoma szopka to zawsze dobry pomysł na weekend z dzieckiem. Byliśmy w najbardziej znanej wrocławskiej szopce w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.
(zobacz całość + komentarze: 3)
Przedstawiamy najbardziej malownicze drogi prowadzące przez Kocie Góry, czyli wzgórza w okolicach Trzebnicy. Można nacieszyć oczy bez wysiadania z samochodu.
(zobacz całość)