Propozycje wycieczek na gorszą pogodę: chłód, deszcz, a nawet śnieg i mróz. Albo są to atrakcje pod dachem albo takie, które sami zwiedzaliśmy na mrozie i śniegu (czyli zwykle niezbyt długie przejścia po dworze i możliwość ogrzania się w jakimś wnętrzu).
Jak jest w aquaparku w Trzebnicy? Byliśmy tam z dziećmi w części krytej i otwartej - oto nasze wrażenia.
(zobacz całość + komentarze: 8)
Zabytki i ładne widoki - kompletny plan wycieczki do Trzebnicy z ciekawostkami. Plus atrakcje dla dzieci.
(zobacz całość)
Kompendium pielgrzyma: podstawowe informacje i ciekawostki dla odwiedzających jasnogórskie sanktuarium.
(zobacz całość)
W centrum Kołobrzegu wchodzimy w świat historii: od makiety średniowiecznego Kołobrzegu, przez niezliczone ilości uzbrojenia z różnych epok aż po czołgi i ciężki sprzęt. To Muzeum Oręża Polskiego.
(zobacz całość)
Czas spędzony w Sanktuarium Maryjnym nie musi być nudny. Oto kilka atrakcji i propozycji dla dzieci.
(zobacz całość)
Synek uwielbia Strażaka Sama? Nie tylko jemu spodoba się Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.
(zobacz całość)
O zwiedzaniu Panoramy, ale też o pewnej atrakcji która tam jest, a którą łatwo przeoczyć.
(zobacz całość + komentarze: 1)
Nie da się poznać miasta bez poznania jego historii. Muzeum Historii Wrocławia przy ul. Kazimierza Wielkiego pozwoli nam nadrobić braki szybko i w atrakcyjny sposób.
(zobacz całość)
Uzbrojony pruski żołnierz z początku XIX wieku oprowadza turystów po malowniczo położonej Twierdzy w Srebrnej Górze.
(zobacz całość + komentarze: 2)
Fort Marian to muzeum związane ze słynnym letnim zlotem pojazdów wojskowych w Darłówku. Znajdziemy tu różne militaria, pojazdy wojskowe, a czasem możliwość przejażdżki ciężkim sprzętem
(zobacz całość)
ZOO we Wrocławiu to znana atrakcja turystyczna, ale okazuje się, że jest to również dobra propozycja na zimny lub deszczowy dzień.
(zobacz całość)
Propozycja ciekawej trasy pieszej - 10 km marszu. Zdobędziemy m.in. Wielką Sowę, ale też mniej znane miejsca.
(zobacz całość)
Pięknie odnowiona dzielnica uzdrowiskowa w Trzebnicy (m.in. stawy, place zabaw) sąsiaduje z położonym na wzgórzach Lasem Bukowym, który dodatkowo kryje w sobie kalwaryjskie kapliczki. To świetne miejsce na rodzinny spacer.
(zobacz całość + komentarze: 3)
Bardzo fajne narzędzie do sprawdzania w jakich miejscach w Polsce (i na świecie!) będzie w najbliższych dniach padał śnieg.
(zobacz całość)
Plaża to nie jedyna atrakcja Darłowa i Darłówka. Zamek, port, piękne kościoły, latarnia morska, bogata historia... można tu ciekawie spędzić czas.
(zobacz całość + komentarze: 4)
Ten duży zamek pamięta jeszcze czasy Piastów Śląskich, a od jakiegoś czasu powoli odzyskuje swój blask i walczy o przynależne mu miejsce na mapie atrakcji Dolnego Śląska.
(zobacz całość)
Kilkaset metrów od murów Jasnej Góry możemy zejść do podziemnych korytarzy kopalni, aby podczas 30-minutowego seansu zapoznać się górnictwem rud żelaza.
(zobacz całość)
Nowe i niewielkie Muzeum Morskie znajduje się w porcie w Darłówku. Czy warto tam zajrzeć?
(zobacz całość)
Niewielkie Muzeum Bitwy pod Legnicą oraz barokowy kościół z pięknym wnętrzem położone są tuż przy autostradzie A4, mogą być zatem interesującą przerwą w podróży.
(zobacz całość)
Niezwykłe "schodowe" sanktuarium z relikwiami leży zapomniane tuż przy granicach Wrocławia.
(zobacz całość)
Ciekawie, pomysłowo i szczegółowo - tak opisano najnowszą historię Wrocławia w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej.
(zobacz całość)
Kolejkowo na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu to nie tylko jeżdżące pociągi, ale i mnóstwo historii wplecionych w przedstawiony na makiecie świat.
(zobacz całość)
Tajemnicze korytarze i sztolnie z okresu II wojny światowej, których przeznaczenia do dzisiaj nie odkryto. Byliśmy tam zimą i z dziećmi.
(zobacz całość)
Co oprócz plażowania można robić w Świnoujściu? Oto subiektywny przegląd niektórych atrakcji tego miasta.
(zobacz całość + komentarze: 3)
Różnorodne wystawy Muzeum Rybołówstwa to ciekawa atrakcja, a także odpowiedź na pytanie co robić w czasie deszczu w Świnoujściu.
(zobacz całość)
W Trzebnicy warto zwiedzić nie tylko Bazylikę i Las Bukowy - ścisłe centrum też ma swoje atrakcje turystyczne.
(zobacz całość)
Baseny, brodzik dla dzieci, sauna - to główne atrakcje aquaparku "Atol" w Oleśnicy. Byliśmy w nim z dziećmi i wyczerpująco go opisujemy. Przedstawiamy także basen zewnętrzny - opis i zdjęcia.
(zobacz całość)
Najwięcej atrakcji, ale też wysokie ceny biletów w porównaniu z okolicznymi aquaparkami. Czy warto odwiedzić największą wrocławską pływalnię?
(zobacz całość)
Jak zajrzeć do środka lasu, do królestwa zwierząt, które ukrywają się przed człowiekiem? Można to zrobić właśnie w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego i to nawet z wózkiem dziecięcym.
(zobacz całość)
Niezwykłe zagęszczenie zabytków, piękne krajobrazy, ciekawa okolica i spokój, cisza. To właśnie Lipnica Murowana.
(zobacz całość + komentarze: 1)
Piastowska duma z zewnątrz raczej nie zachwyca, ale mimo tego jest to miejsce szczególne. Zwiedzanie można połączyć ze spacerem po parku i po Brzegu.
(zobacz całość + komentarze: 3)
Wielką atrakcją Helu jest fokarium. Oto jego opis, zdjęcia, filmik, ciekawostki, a także informacje praktyczne, np. godziny karmienia.
(zobacz całość)
W Helu kończy się droga, kończą się także i tory. Czy niezwykłe położenie to jedyna atrakcja Helu poza sezonem?
(zobacz całość + komentarze: 1)
Muzeum Bursztynu w Gdańsku opowie nam nie tylko jak bursztyn powstaje, ale pokaże także jaszczurkę uwięzioną w tym pięknym kamieniu. I nie tylko ją.
(zobacz całość)
W historycznym centrum Gdańska, w pięknych szklanych budynkach sąsiadujących ze słynnym Żurawiem, utworzono nowoczesną placówkę, w której dzieci uczą się o morzu przez zabawę.
(zobacz całość)
Lubiąż słynie z ogromnego klasztoru cystersów. Zwiedzimy nie tylko ten interesujący obiekt, ale także rezerwat "Odrzyska" obejmujący starorzecze Odry.
(zobacz całość)
Skromne muzeum zapoznaje zwiedzających z przyrodą masywu Ślęży, a także z przedchrześcijańskimi kultami w tych okolicach. Może być dobrym uzupełnieniem wycieczki na górę.
(zobacz całość)
Fragment husarskiego skrzydła króla Jana III Sobieskiego czy mundur z katastrofy smoleńskiej - oto niektóre z pamiątek w jasnogórskim Bastionie św. Rocha.
(zobacz całość)
Jadąc do Olsztyna od strony Częstochowy zobaczymy wyniosłe ruiny zamku. Skryte w ich cieniu miasteczko zaskoczy nas jeszcze jednym ciekawym miejscem.
(zobacz całość + komentarze: 2)
Ciekawe eksponaty, dobrze przygotowane wystawy i życzliwy, dobrze poinformowany przewodnik. Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą pozostawiło w naszej pamięci wyłącznie dobre wrażenia.
(zobacz całość)
Turyści kręcący się po nabrzeżu portowym w okolicach Żurawia z pewnością zauważą duży statek o czarno-czerwonym kadłubie. To SS Sołdek - statek, który można zwiedzić od kotłów i silnika aż po mostek kapitański.
(zobacz całość)
Zabytkowy, drewniany dworek szlachecki w Ożarowie koło Wielunia mieści niewielkie muzeum. Nie rzuca ono na kolana, ale jest ciekawym miejscem do odwiedzenia.
(zobacz całość)
"Żabciu, ja się zajme garami, a ty se kimnij" - taki mniej więcej wydźwięk miało pierwsze zdanie zapisane w języku polskim. Nie zapisano go na dworze królewskim, żadnym z tych książęcych, lecz właśnie w Henrykowie, gdzie mnisi pracowali w polu i przez wiele miesięcy jedli jeden posiłek dziennie.
(zobacz całość)
Czy warto spędzić kilka dni nad morzem poza sezonem? Jak wówczas wygląda Władysławowo? Czy warto wybrać się tam z dziećmi zimą?
(zobacz całość + komentarze: 1)
Doświadczyć Gdyni i morza w jeden dzień? Można, nawet jeśli towarzyszy nam niepogoda bądź małe dzieci.
(zobacz całość + komentarze: 1)
Ruchoma szopka to zawsze dobry pomysł na weekend z dzieckiem. Byliśmy w najbardziej znanej wrocławskiej szopce w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.
(zobacz całość + komentarze: 3)
Przedstawiamy najbardziej malownicze drogi prowadzące przez Kocie Góry, czyli wzgórza w okolicach Trzebnicy. Można nacieszyć oczy bez wysiadania z samochodu.
(zobacz całość)
W mroźną zimę najprzyjemniej wpakować się całą rodziną do ciepłego auta i z niego nie wychodzić. Proponujemy przejażdżkę wraz ze zwiedzaniem i spacerem.
(zobacz całość + komentarze: 1)
Czy przebywanie między murami zamku Zawiszy Czarnego nie wydaje się ciekawe? Szczególnie jeśli po jego dwóch stronach jest kilkudziesięciometrowa przepaść, kończąca się w spiętrzonych wodach Dunajca.
(zobacz całość)